Maksymalna temperatura na ogrzewanie podłogowe

Maksymalna temperatura na ogrzewanie podłogowe

Jaka max temperatura wody w podłogówce – to bardzo często zadawane pytanie w Internecie. Generalnie najważniejsze jest, aby temperatura całej instalacji naszego ogrzewania podłogowego wynosiła efektywnie nie więcej niż 29º C. Maksymalna temperatura na ogrzewaniu podłogowym nie może a raczej nie powinna przekraczać tej wartości ze względu na nasze zdrowie – stawy stóp, kostek, kolan i bioder praktycznie nigdy nie będą reagować normalnie, przewidywalnie ani naturalnie na sytuację, w której w ciągu dnia przez większość czasu ciepła jest więcej u dołu niż u góry naszego ciała.

Zarządzanie temperaturą ogrzewania połogowego

Maksymalna temperatura na podłogówkę

Maksymalna temperatura na podłogówkę

Maksymalna temperatura podłogi grzewczej musi w sposób relatywnie skuteczny ogrzewać pomieszczenia w naszym domu – niekoniecznie służąc do ogrzania zmarzniętych stóp. W tym celu najlepiej użyć kominka czy choćby gorącej kąpieli. Ogrzewanie podłogowe działa bowiem w inny sposób niż typowe grzejniki przy grzejnikowej lub kaloryferowej instalacji grzewczej. Nie ociepla pomieszczeń i całego budynku punktowo – atakując w kilku punktach bardzo wysoką temperaturą w celu ogrzania całości – maksymalna temperatura podłogówki nie jest wysoka, ale pozwala skutecznie nagrzać cały budynek. Powoli i spokojnie. Fakt, że trwa to od trzech do czterech godzin nie powinien nikomu przeszkadzać ani nikogo dziwić – jest to bowiem zupełnie inna metoda ogrzewania całego budynku.

Mówimy tu oczywiście o tradycyjnej formie ogrzewania podłogowego wodnego – w mokrej zabudowie. W przypadku suchej podłogówki sprawa tam ma się zupełnie inaczej. Jesteśmy swego rodzaju liderem w tej dziedzinie, więc swobodnie możesz się skontaktować w sprawie nabycia kompletnego zestawu instalacyjnego do samodzielnego montażu lub tez od razu zamówić go z montażem. Co więcej, możesz zawsze też liczyć na darmową wycenę ogrzewania.

Maksymalna temperatura zasilania ogrzewania podłogowego również jest obecnie kontrolowana przez znaczną większość rozwiązań technologicznych czuwających nad prawidłowym funkcjonowaniem tychże instalacji. Mowa tu oczywiście o inteligentnej automatyce do zarządzania ogrzewaniem, również podłogówką z domu lub na odległość przez smartfona czy komputer. Nie warto oszczędzać na takich rozwiązaniach, ponieważ oszczędności w ich wypadku mogą być po prostu niebezpieczne.

Temperatura zasilania podłogówki

Ogrzewanie podłogowe jaka temperatura zasilania – to pytanie równie często pada. Nie należy bardzo interesować się tą kwestią, ponieważ kontrolują ją liczne czujniki oraz systemy zawarte w systemie głównym naszego pieca i rozdzielacza do ogrzewania podłogowego, do jego instalacji. Optymalna temperatura podłogi wynosi 26-27 stopni, maksymalna 29 – i tego tak naprawdę należy się trzymać. Temperatura wody zasilającej ogrzewanie podłogowe, a także poziom temperatury w ogrzewaniu podłogowym definiują efektywność naszego systemu grzewczego w domu jak również w każdym z pomieszczeń z osobna. Są one jednak najczęściej ustawiane przez instalatora. Generalnie, temperatura zasilania wody w podłogówce nie powinna przekraczać 55º C, jest to niskotemperaturowe rozwiązanie grzewcze. Chcesz wiedzieć więcej? Wyślij nam zapytanie.


Mogą spodobać Ci się również tematy wcześniej poruszane na blogu, w tym: jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?, materiały na podłogówkę.