Czym ogrzewać dom

Czym ogrzewać dom

Wszyscy wiemy, jak ważne jest zapewnienie sobie komfortu cieplnego we własnym domu. Doceniamy go zwłaszcza zimą. Jednak każdy system grzewczy stanowi spory wydatek. Nic dziwnego, że zastanawiamy się czym najtaniej ogrzewać dom? Czym ogrzewać mieszkanie? Czym ogrzewać garaż? Albo może czym ogrzewać domek letniskowy?

JAKIE OGRZEWANIE DOMU JEST NAJTAŃSZE

Jakie ogrzewanie jest najtańsze? Najmniejsze koszty poniesiemy decydując się na opał drewnem, biomasą i węglem. Choć jest najtańszy, to korzystanie z niego wymaga obsługiwania pieca. Cena jest więc może zadowalająca, ale nakłady sił i czasu duże. Nieco droższe jest ogrzewanie gazem ziemnym (nowoczesne kotły są bezobsługowe). Dalej w kolejności mamy gaz płynny, a potem ogrzewanie olejem opałowym, czy też elektryczne.

Czym ogrzewać dom

Czym ogrzewać dom

Czym najtaniej ogrzewać dom? Wiele osób, niezależnie od wybranego systemu grzewczego, dociepla dom korzystając z kominka z płaszczem wodnym. To świetny sposób na chłody jesieni czy wczesnej wiosny. Pomaga naprawdę obniżyć koszty. Ale czym ogrzewać garaż? Przede wszystkim uszczelnić okna, żeby jak najdłużej zatrzymać ciepło. Do wyboru mamy zakup elektrycznej nagrzewnicy, nagrzewnicy olejowej lub dmuchawy gazowej. Ważne jest to, jaką temperaturę chcemy uzyskać i jak duży mamy garaż.

A czym ogrzewać domek letniskowy? Zupełnie niezgodnie z nazwą, wielu osobom służy także zimą podczas weekendów. Warto więc zadbać o ogrzewanie, które sprawdzi się również wtedy. Do wyboru mamy grzejniki elektryczne, czy też kominek z możliwością rozprowadzania ciepła po całym domu. To z pewnością tańsza opcja, wymaga jednak dokładania drew. Jeśli zdarzają się dłuższe okresy, kiedy dom stoi pusty, na pewno ryzykiem byłoby inwestowanie w instalację wodną. Czym natomiast ogrzać mieszkanie? W niedogrzanych kamienicach stanowi to nie lada wyzwanie. Coraz częściej stosuje się ogrzewanie gazem ziemnym. Jest to chyba najtańsze możliwe rozwiązanie. Tak czy inaczej decydując czym ogrzewać dom, zawsze trzeba uwzględnić specyficzne cechy budynku, i podejmować decyzję w oparciu o dokładniejszą wycenę.

Poszukujesz projektu instalacji grzewczej lub jej wykonania? Zgłoś się do nas – wycenę otrzymasz za darmo! Sprawdź również inne nasze artykuły, np. jakie ogrzewanie podłogowe wybrać, czy schemat ogrzewania podłogowego z zaworem RTL.