Tania podłogówka Wrocław


Systemy grzewcze to jedne z bardziej kosztownych inwestycji, na które musi przygotować odpowiednią sumę każdy inwestor. Nie od dziś wiadomo, że na istotnych elementach domu nie warto oszczędzać, jednak jeśli jakość idzie w parze z niską ceną, nie warto się zastanawiać i lepiej jest skorzystać z możliwości ograniczenia wydatków. Tania podłogówka to jeden z takich elementów, które pozwalają obciąć koszty jednocześnie utrzymując wysoka jakość instalacji i jej późniejszej eksploatacji.

Montaż podłogówki

Montaż ogrzewania podłogowego wodnego opiera się na położeniu wielu metrów rurek z wodą, mającą na celu rozprowadzanie ciepła. Na pierwszy rzut oka ilość materiałów potrzebnych do stworzenia instalacji ogrzewania podłogowego znacznie przewyższa ilość materiałów potrzebnych do klasycznego ogrzewania. Nie odzwierciedla to jednak rzeczywistego stanu rzeczy. Ogrzewanie tradycyjne wymaga zakupu stosunkowo kosztownych kaloryferów i rurek miedzianych. W przypadku ogrzewania podłogowego, rurki na których opiera się instalacja grzewcza mogą być plastikowe. Instalacja nie traci na jakości przy takim rozwiązaniu, a znacząco obniżają się jej koszty. Jednocześnie tania podłogówka jest pozbawiona zupełnie kaloryferów.

tania-podlogowka-

Ogrzewanie podłogowe w niskiej cenie

Ogrzewanie podłogowe to system grzewczy, który poza niższymi kosztami montażu pozwala także na ograniczenie kosztów eksploatacji systemu grzewczego, niezależnie od tego jaki typ kotła zostanie wybrany. Zarówno przy kotle na paliwo stałe, np. na drewno, jak i w przypadku gazu, ilość zużytego paliwa grzewczego jest znacząco niższa. Tradycyjne systemy pracują bowiem na wysokich temperaturach, które nie sa w całości wykorzystywane i większość z nagromadzonego ciepła jest marnowane. Podłogówka z kolei pracuje na niskiej temperaturze, która pozwala na efektywne wykorzystanie zgromadzonego ciepła. Tania podłogówka to także element świetnie współpracujący z nowoczesnymi źródłami ciepła. Bardzo dobrze sprawdzi się w połączeniu np. z pompą ciepła, która będzie dobrze pracować na niskich temperaturach dedykowanych podłogówce.

Tania podłogówka Wrocław

Szukasz taniego systemu ogrzewania podłogowego, który posłuży Ci przez wiele lat? Skontaktuj się z nami po darmową wycenę!