Ogrzewanie podłogowe na prąd Wrocław

ogrzewanie podłogowe na prąd

Ogrzewanie podłogowe to jeden z częściej pojawiających się w nowoczesnych domach systemów grzewczych. Coraz popularniejsze są bowiem systemy wymagające małego wkładu własnej pracy, przy jednoczesnej maksymalizacji wydajności systemu. Oczywiście wydajność systemu jest istotna w dużej mierze ze względów finansowych, inwestorzy starają się możliwie jak najmocniej ciąć wydatki na bieżącą eksploatacje. Jednocześnie coraz istotniejszym kryterium staje się ekologiczność, a wydajność systemów grzewczych to mocny punkt przy określaniu stopnia przyjazności dla środowiska.

Podłogówka na prąd

Wśród systemów ogrzewania podłogowego, instalacje elektryczne zajmują bardzo wysokie miejsce. Mimo swojej stosunkowo wysokiej ceny, sporo inwestorów decyduje się na nie jako instalacje dodatkowe, dopełniające już istniejące systemy klasyczne ogrzewania lub mające wspierać podłogówkę wodną. Ogrzewanie podłogowe na prąd pozwala bowiem zniwelować wadę ogrzewania podłogowego wodnego jaką jest bardzo duża bezwładność cieplna. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu na prąd użytkownik jest w stanie szybko i precyzyjnie zmienić temperaturę w pomieszczeniu, zmniejszając lub zwiększając poziom ogrzewania. Pozwala to dokładnie dopasować temperaturę podłogi do temperatury jaka panuje na zewnątrz.

ogrzewanie podłogowe na prąd wrocławDzięki skorzystaniu z możliwości dopasowywania w sposób precyzyjny temperatury w pomieszczeniach, ograniczamy do maksimum zużycie energii elektrycznej co bezpośrednio przekłada się na koszty ponoszone przy codziennej eksploatacji. Możliwości szybkiej redukcji temperatury ogrzewania sprawiają, iż ogrzewanie podłogowe elektryczne w rezultacie nie jest tak drogie, jak sądzi większość inwestorów. Do tego należy również doliczyć bardzo niskie koszty serwisowania sytemu oraz niewielką awaryjność instalacji.

Ogrzewanie podłogowe na prąd ma jeszcze jedną zaletę, którą docenią wszyscy ceniący sobie wygodę i własny czas. Wkład użytkownika ogrzewania podłogowego na prąd ogranicza się praktycznie wyłącznie do ustalenia odpowiedniej temperatury i dopasowywania jej do warunków zewnętrznych oraz własnych potrzeb. Piec elektryczny wymaga minimalnej ilości uwagi, praktycznie wystarczają coroczne przeglądy serwisowe aby być w pełni przekonanym o jego sprawności. Co więcej kotły elektryczne są obecnie tak niewielkich rozmiarów oraz nie generują żadnych ubocznych efektów pracy, że nie ma potrzeby wydzielania dla nich osobnego pomieszczenia w domu. Wysoka estetyka wykonania pozwala wręcz umieszczenie ich nawet na dość eksponowanym miejscu w domu.

Ogrzewanie podłogowe na prąd Wrocław

Planujesz montaż ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu? Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową, niezobowiązującą wycenę!