Instalacje podłogowe Wrocław

instalacje podłogowe

Instalacja ogrzewania podłogowego w ostatnich latach zbiera coraz lepsze wyniki i cieszy się ogromną popularnością. Do zupełnego tryumfu nad tradycyjnym centralnym ogrzewaniem niestety jeszcze jej trochę brakuje, ale spowodowane jest to w głównej mierze ceną zakupu. Wysokie koszty montażu instalacji odstraszają wielu inwestorów, nawet tych, którzy doceniają liczne zalety tego typu ogrzewania.

Ogrzewanie podłogowe

Instalacje podłogowe w Polsce zaczynają jednak powoli piąć się na drabinie najbardziej popularnych, przez wzgląd na niższe koszty eksploatacji. Bardzo istotne różnice pojawią się szczególnie jeśli porównamy takie systemy jak ogrzewanie podłogowe podłączone do pieca na paliwo stałe typu drewno z tradycyjnym ogrzewaniem podłogowym np. gazowym. Oczywiście dwa różne typy zasilania będą miały niebagatelny wpływ na cenę, ale nawet w momencie gdy będziemy porównywa ogrzewanie podłogowe z  tradycyjne, oba zasilane tym samym kotłem, niższa eksploatacja będzie przypisywana właśnie podłogówce.

Niższe koszty eksploatacyjne, w porównaniu do systemów tradycyjnych nie dotyczą jednak wszystkich instalacji podłogowych. Wprawdzie dwa główne typy instalacji podłogowych, woda i elektryczna działają na niższych temperaturach, co powoduje mniejsze zużycie surowców, to jednak samo oparcie o konkretne rodzaje kotłów grzewczych zapewnia istotne różnice.

instalacje podłogowe wrocław

instalacje podłogowe wrocław

Jaką podłogówkę wybrać?

Rodzaje ogrzewania podłogowego, poza kosztami montażu i eksploatacji, różnią się także możliwościami montażu w określonych obiektach. Instalacje podłogowe wodne lepiej sprawdzą się w budynkach nowego typu, które będą mieć podłogowi i stropy przygotowane pod obciążenie konkretnego systemu, z kolei instalacje podłogowe elektryczne będą nadawać się do budynków starego typu, o ograniczonej nośności stropów. To, jakie ogrzewanie podłogowe wybrać nie może być więc uzależnione tylko i wyłącznie od możliwości finansowych inwestora, ale także od warunków technicznych budynku.

Instalacje podłogowe Wrocław

Planujesz instalację ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu? Napisz do nas, a przygotujemy dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę! Nie zwlekaj!