Rury do ogrzewania podłogowego Wrocław

rury do ogrzewania podłogowego

Podstawą każdego systemu podłogowego są rury grzewcze do podłogówki. To, jakie rury do podłogówki wybierzemy jest uzależnione od wybranego systemu grzewczego oraz możliwości finansowych inwestora. Im lepsza jest jakość materiałów, a więc także rur grzewczych do podłogówki, tym większą wytrzymałość całego systemu uzyskujemy.

Jakie rury do podłogówki wybrać?

Rury do ogrzewania podłogowego, jakie dostępne są na polskim rynku prezentują bardzo szerokie spectrum materiałów, jednak najpopularniejsze są rury polipropylenowe. Ich podstawową zaletą jest odporność na korozję oraz przede wszystkim duża giętkość. Układy grzewcze umieszczane pod podłogą wymagają od rur sporej giętkości, gdyż niedopuszczalne jest tworzenie łączeń pod powierzchnią wylewki. Jakiekolwiek łączenia znacznie osłabiłyby wytrzymałość i trwałość całego systemu. Rury do podłogówki stanowią bowiem najsłabszy punkt każdego podłogowego systemu grzewczego.

rury do ogrzewania podłogowego wrocław

rury do ogrzewania podłogowego wrocław

Rury do ogrzewania podłogowego mogą być także zrobione z miedzi. Stanowi ona najtrwalszy materiał instalacyjny i zapobiega występowaniu zjawiska korozji. Decydując się na tego typu rury grzewcze do podłogówki możemy być pewni trwałości systemu. Niestety to rozwiązanie ma także wady, rury miedziane są mniej giętkie, mimo ich powlekania osłonkami polipropylenowymi oraz, co dla wielu, istotniejsze- są kosztowne.

Rury do ogrzewania podłogowego Wrocław

To, jakie rury do podłogówki wybierzemy będzie uzależnione od tego co zawrze w projekcie ogrzewania podłogowego osoba odpowiedzialna za jego sporządzenie. Doświadczony fachowiec będzie w stanie podpowiedzieć, jakie rury wybrać, aby mogły wytrzymać przewidywane obciążenie i jakie najlepiej dopasują się do przewidywanych układów grzewczych. W projekcie powinna zostać także określona średnica rur do podłogówki.