Rozwiązania inteligentnego domu Wrocław

rozwiązania inteligentnego domu

Skąd bierze się niezwykła popularność systemów smart home i dlaczego liczba jego zwolenników rośnie w tak zastraszającym tempie? Odpowiedzią na to pytanie mogą być wielostronne zalety tych systemów, ujawniające dla każdego użytkownika inne korzyści. Dla sporej liczby osób główną zaleta jest możliwość kontrolowania wszystkich systemów domowych, np. alarmów, wejść czy chociażby ogrzewania przy pomocy małego urządzenia, praktycznie mieszczącego się w kieszeni. Ta miniaturyzacja pozwala na kontrolowanie wszystkich procesów, bez większych problemów, praktycznie z każdego miejsca na ziemi. Miniaturyzacja nie dałaby jednak tak dużych korzyści gdyby nie sieć bezprzewodowa. Jeśli tylko posiadamy dostęp do wi-fi, nasze urządzenie sterujące, bez kabli i innych niewygodnych dodatków, bez problemu połączy się z systemem inteligentnego domu, zamontowanym w budynku, do którego mamy dostęp.

Rozwiązania inteligentnego domu

Czym jest inteligentny dom? Pytanie to jest trudne do jednoznacznego określenia, gdyż może oznaczać kilka kwestii, a samo pojęcie smart home jest stosunkowo młode, a co za tym idzie, płynne. Jako rozwiązania inteligentnego domu możemy rozumieć pojedynczy element, stanowiący samodzielnie działające urządzenie, jak również cała instalację, obejmującą zarządzanie określonymi procesami zachodzącymi w domu, np. system sterowania roletami zewnętrznymi. Jednakże najczęściej przytaczaną definicją, jest ta określająca system inteligentnego domu, jako szereg procesów związanych z zarządzaniem kilkoma lub kilkunastoma różnymi instalacjami, często bardzo mało powiązanymi ze sobą, np. sterowanie ogrzewaniem oraz monitoringiem zewnętrznym. Takie całościowe rozwiązania inteligentnego domu najczęściej montuje się już na etapie budowy domu, a co za tym idzie, tworzą one swego rodzaju szkielet oplatający cały budynek.

rozwiązania inteligentnego domu

rozwiązania inteligentnego domu

To, co wchodzi w skład inteligentnego domu, niekoniecznie jednak musi być od razu systemem kompleksowym. Najpierw można zdecydować się na jedną lub dwie instalacje, a po jakimś czasie dokupić kolejne. System smart home nie tworzy zamkniętej instalacji, do której niemożliwym jest podpięcie kolejnych elementów. Take rozwiązanie pozwala na dość elastyczne podejście, ułatwiające racjonalne rozplanowanie zakupów, a także stopniowe przekonanie się do systemów smart home.

Ogrzewanie podłogowe w inteligentnym domu

Sterowanie ogrzewaniem to jeden z elementów inteligentnego domu. Do tego celu doskonale nadaje się ogrzewanie podłogowe, które łatwo łączy się ze smart home i pozwala na znaczne oszczędności oraz dużą swobodę dostosowania grzania do swoich potrzeb. Jeśli jesteś zainteresowany instalacją ogrzewania podłogowego w swoim domu, to skontaktuj się z nami! Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego i otrzymają darmową wycenę podłogówki!