Cena smart home

cena smart home

Ile kosztuje system smart home? Inteligentny dom to urządzenia do kontroli wilgoci, temperatury, zarządzania i sterowania urządzeniami elektrycznymi i elektronicznymi, wykrywania niebezpieczeństw, ruchu, itp. Cena smart home waha się pomiędzy zaledwie 40zł za pojedyncze, proste elementy, nawet do kilku tysięcy za kompleksowe systemy. Jeśli doliczyć do tego jeszcze koszt instalacji przez eksperta, koszt smart home diametralnie wzrasta. To właśnie przez te wysokie kwoty wiele osób nie chce inwestować w inteligentny dom lub rezygnuje nawet z prostych ułatwień, które daje tego typu technologia. Nie słusznie – koszt urządzeń smart home zwraca się już po niedługim czasie od zakupu, dzięki temu, że jest to system, który pozwala na zaoszczędzenie dużych ilości pieniędzy na comiesięcznych rachunkach. Co więcej, koszt inteligentnego domu obejmuje bezcenne uczucie komfortu, a wręcz luksusu, z tego, jak nasz własny dom zaczyna dbać o nas, a nie my o niego.

cena smart home

cena smart home

Cena smart home

To, ile kosztuje system smart home w dużej mierze zależy od firmy, od której kupujemy oraz od naszych własnych wymagań. Koszt urządzeń smart home będzie znacznie większy, jeśli miałyby one obejmować liczne czujniki, kamery i alarmy. Są to rzeczy drogie same w sobie, nie wspominając już o dostosowaniu ich pod system smart home. Jednak koszt inteligentnego domu znacznie się zmniejsza, jeżeli wystarczy nam na przykład kontrola świateł i nagłośnienia, wraz z czujnikiem bezpieczeństwa (np. gazu, włamań, lub powodzi). Cena smart home zależy także od sposobu sterowania systemem, który wybierzemy. Bardziej nowoczesne sterowanie komendami głosowymi jest znacznie droższe niż kontrola panelem z przyciskami, pilotem, lub aplikacją na telefon. Ogólna, całkiem logiczna zasada, jaką należy przyjąć, to, że koszt smart home jest tym większy, im bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia wybierzemy. Cena smart home jest też zależna od ilości ulepszonych w naszym domu urządzeń i stopniu zautomatyzowania wszystkich systemów.

Jednym z elementów smart home jest sterowanie ogrzewaniem domu. Do tego celu doskonale nadaje się ogrzewanie podłogowe, które pozwala na znaczne oszczędności i wysoki komfort użytkowania. Skontaktuj się z nami a otrzymasz – całkowicie za darmo – wycenę systemu ogrzewania podłogowego!