Ogrzewanie podłogowe na gaz Wrocław

ogrzewanie podłogowe na gaz

Ogrzewanie podłogowe na gaz jest rozwiązaniem, sprawdzającym się w formie jedynej instalacji domu jednorodzinnego. Już tylko samo ogrzewanie podłogowe stanowi świetny przykład na system bardzo ekonomiczny, poprzez akumulację ciepła oraz możliwość działania na niskich temperaturach, które to zalety bezpośrednio wpływają na obniżenie zużycia paliwa. Elementem rozprowadzającym ciepło w pomieszczeniach są rury grzewcze wypełnione wodą, bądź maty grzewcze umieszczane pod podłogą. Przewody grzewcze zalewa się grubszą (w przypadku ogrzewania podłogowego wodnego na gaz) bądź cieńszą (ogrzewanie elektryczne) wylewką jastrychową. Warstwę zewnętrzną ogrzewania podłogowego stanowi podłoga, która najczęściej stworzona jest z płytek ceramicznych bądź kamiennych.

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

Przy wyborze ogrzewania podłogowego mamy generalnie wybór między dwiema opcjami: ogrzewaniem wodnym bądź elektrycznym. Druga opcja pozwala tylko na wykorzystanie jednego źródła energii, jakim jest przyłącze elektryczne, zaś wykorzystanie instalacji wodnej daje możliwość skorzystania z podłogówki na gaz, drewno, węgiel czy olej. Do instalacji wodnej możliwe jest przyłączenie kotła na drewno, gaz itp.

ogrzewanie podłogowe na gaz

ogrzewanie podłogowe na gaz

Ogrzewanie podłogowe na gaz

Ogrzewanie podłogowe na gaz ma wielu zwolenników, ale i przeciwników. Podnoszą oni zarówno jego wady, jak i zalety, a każda z nich ma swoje, określone racje. Przede wszystkim ogrzewanie podłogowe na gaz jest bardzo komfortowe. Pozbywamy się uciążliwego obowiązku pilnowania kotła na drewno czy węgiel. Instalacja gazowa sama pobiera wystarczającą do osiągnięcia zadanej temperatury, ilość energii. Gazowe ogrzewanie podłogowe pozwala także zapomnieć o konieczności posiadania osobnego pomieszczenia, w którym może znajdować się kocioł. Piec gazowy jest mały, funkcjonalny i co przede wszystkim- estetyczny, tak, że bez problemu można go zamontować np. w przedpokoju, czy na korytarzu.

Jednakże coś za coś, ogrzewanie podłogowe gazem jest również dość drogie. Koszt korzystania z energii elektrycznej zdecydowanie przewyższa kwoty, jakie generuje ogrzewanie drewnem czy węglem. Jeśli zastanawiasz się ile kosztowałby system ogrzewania podłogowego dla Twojego domu czy mieszkania, to skontaktuj się z nami! Nasi eksperci przygotują dla Ciebie darmową wycenę podłogówki!