Zalety ogrzewania podłogowego Wrocław

zalety ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie bez grzejników to marzenie każdej kobiety, urządzającej swój nowy dom. Grzejniki zawieszone na ścianie to bowiem utrapienie każdego estety, a nawet tych osób, które wymagają od mieszkania jedynie funkcjonalności. Jak bowiem w pełni komfortowo urządzić pokój, w którym cała ściana ma w połowie wielki, żebrowany grzejnik? O ile wygodniej jest gdy zamiast klasycznych wystających ze ściany żeliwnych potworków, mamy w pokoju ogrzewanie w podłodze, którym niemu simy przejmować się przy komponowaniu wyglądu pomieszczeń?

Zalety ogrzewania podłogowego

Zalety ogrzewania podłogowego w tym względzie wydają się być bezsprzeczne. Jednakże być może mają one jakieś inne wady, które zupełnie niwelują ów estetyczny komfort? Może wysoka cena czy ogromne koszty eksploatacji? Nic bardziej mylnego, korzyści podłogówki to także możliwość niższych kosztów eksploatacyjnych. Opłacalność ogrzewania podłogowego wynika głównie z faktu, iż pracuje ono na niższych temperaturach niż tradycyjne centralne ogrzewanie. Woda krążąca w rurach grzewczych pod podłogą nie osiąga tak wysokich temperatur, jak czynnik grzewczy w kaloryferach tradycyjnych. Jednocześnie jednak uzyskuje się pełny komfort cieplny w pomieszczeniach. Niższa temperatura instalacji to z kolei bezpośrednie przełożenie na kwoty jakie musimy płacić za paliwo do kotłów grzewczych. Szczególne znaczenie oszczędności tanie będą miały przy dość drogim ogrzewaniu gazowym, ale i obniżeniem kosztów niedrogiego ogrzewania drewnem lub węglem, na pewno nikt nie pogardzi.

zalety ogrzewania podłogowego wrocław

zalety ogrzewania podłogowego wrocław

Korzystny wpływ na zdrowie

Zalety ogrzewania podłogowego jednak i tutaj się nie kończą. Podłogówka utrzymuje w pomieszczeniach stały, naturalny dla człowieka poziom wilgotności, który pomaga osobom cierpiącym na schorzenia górnych dróg oddechowych, ale także wspomaga kłopoty ze skórą, gdyż nie dopuszcza do przesuszania powietrza w pomieszczeniach. Jednocześnie zalety podłogówki to brak możliwości rozwijania się bakterii, grzybów i pleśni w miejscach, które są na takie zjawisko najbardziej narażone, jak np. hol wejściowy czy łazienka.

Darmowa wycena ogrzewania podłogowego

Jesteś zainteresowany instalacją podłogówki, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji chcesz poznać jego koszty? Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową, niezobowiązującą wycenę systemu ogrzewania podłogowego! Nie zwlekaj i napisz do nas już teraz!