Grzewcze kotły gazowe Viessmann Wrocław

kotły grzewcze viessmann

Wybór kotła, który zapewni maksymalną sprawność spalania gazu, jest dzisiaj bardzo istotny. Ceny tego paliwa prawdopodobnie staną się niedługo wyjątkowo wysokie, dlatego każde zmniejszenie zużycia jest na wagę złota. Wykorzystując kotły Viessmann możemy liczyć na takie właśnie warunki i charakterystykę ich pracy. Zanim jednak zaczniemy wybierać konkretne urządzenie, warto wiedzieć jakie powinno mieć parametry.

Rodzaje kotłów grzewczych

kotły viessmannWśród oferty powyższego producenta można znaleźć różnego rodzaju kotły. Przede wszystkim są to urządzenia służące do ogrzewania mieszkań lub domów, poprzez podgrzewanie wody do kaloryferów. Możemy również kupić wersję dwufunkcyjną, która będzie mogła również przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Jest to ta, którą czerpiemy z kranów w całym budynku. Kotły grzewcze Viessmann występują w obydwu tych wersjach, co ułatwia nam wybór właściwego rozwiązania.

Kotły gazowe Viessmann Wrocław

Aby uzyskać maksymalną sprawność, a zarazem pełne wykorzystanie paliwa gazowego, warto zdecydować się na kotły kondensacyjne z zamkniętą komorą spalania. Posiadają one dodatkowe wymienniki ciepła, które odbierają maksimum energii ze spalin. Efektem jest sprawność na wyjątkowo wysokim poziomie, a więc niższe zużycie gazu przy takiej samej mocy grzewczej. Dodatkowo urządzenie posiadające zamkniętą komorę spalania pobiera całe potrzebne powietrze z zewnątrz budynku, a nie bezpośrednio z pomieszczenia. Kotły gazowe Viessmann mogą to czynić albo dodatkowym przewodem, albo tzw. systemem rura w rurze.

Zalety są niepodważalne – przede wszystkim jesteśmy o wiele bezpieczniejsi, ponieważ z zamkniętej komory spalania nic nie wydostanie się na pomieszczenie. Po drugie nie musimy instalować w jednym z pomieszczeń kratki nawiewnej, która będzie dostarczać powietrze do środka i jednocześnie wychładzać to pomieszczenie. Dlatego też wyjątkowo poleca się skorzystanie właśnie z tego typu kotłów.